خوشه  های کفش قم

دومين جشنواره صنعت کفش ماشینی در قم

اولین محموله کنسرسیوم صادراتی خوشه کفش قم به آسیای میانه ارسال شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دومين جشنواره صنعت کفش ماشینی در قم برگزار شد

 دومین جشنواره صنعت کفش ماشینی قم با حضور مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت و فعالان و پیشکسوتان این صنعت و جمعی از مسئولان استانی در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قم؛ مهندس جعفر فرشچي مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم در این مراسم طي سخناني اظهار داشت: صنعت کفش استان قم کالای اول صادراتی استان به حساب مي آيد که در چند سال اخیر پیشرفت های خوبی را نيز در این صنعت شاهد بودیم.

مهندس جعفر فرشچی تدوین سند راهبردی استانها در بخش کفش را يكي از راه هاي مهم براي قرار گرفتن اين صنعت در جايگاه واقعي خود ارزیابی و اضافه کرد: اگر تعامل و هم فکری لازم در مسوولان صنایع مختلف باشد، موفقیت خوبی در رشد و ارتقای صادرات حاصل خواهد شد.

وی ادامه داد: صنعت کفش استان قم برای سه هزار نفر به صورت مستقیم و برای 20 هزار نفر بصورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است .

عبدالسعید حقیقی‌مقدم مدیرکل امور اقتصادی استانداری قم در ا دامه اين مراسم با اشاره به جایگاه صنعتی استان قم اظهار کرد: از دیرباز در این استان نگاه ویژه‌ای به مقوله صنعت وجود داشته است.

وی ادامه داد: نگاه پویا و فعال صاحبان صنعت در استان قم از گذشته بر اساس یک دید ارزش‌مدارانه و کارآفرینانه شکل گرفته است.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به ابتکار استان قم در راه‌اندازی خوشه صنعت کفش ابراز داشت: تشکیل این خوشه حرکت بسیار ارزشمندی در راستای ارتقای سطح صنعت کفش در استان قم محسوب می‌شده که تا امروز نیز فعالیت‌های خوبی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: این خوشه فعالیت‌های امیدبخشی تا امروز داشته که می‌تواند در آینده نیز بسیار در این حوزه تأثیرگذار باشد.

حقیقی‌مقدم با اشاره به فعالیت‌های این خوشه در حوزه برندسازی کفش استان قم گفت: این برندسازی می‌تواند بسیار برای ارتقای جایگاه این صنعت مفید باشد.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری قم تحریم‌های غرب علیه کشورمان را هوشیار کننده فعالان صنعتی دانست و اضافه کرد: اینکه ما در زمینه قیمت‌ها دچار همسانی با خارج از کشور شویم، هر چند مشکلاتی را برای فعالان صنعتی به وجود می‌آورد، اما در طولانی مدت برکاتی هم خواهد داشت.

وی ادامه داد: ایران اسلامی تنها کشوری است که در برابر دنیا به تنهایی ایستاده و مورد تهاجمات گوناگونی قرار گرفته است.

حقیقی‌مقدم با اشاره به اینکه این تحریم‌ها 33 سال است که در کشور وجود دارد، افزود: تجربه نشان داده که ما هر چه بیشتر به این ابتلائات دچار شویم، بیشتر در راه شکوفاسازی استعدادهای خود تلاش خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: بسیاری از بیماری‌های مزمن در عرصه اقتصاد وجود دارد که باید با آنها را شناسایی کرده و برطرف کنیم.

علی لشگری رییس هیات مدیره جامعه مدیران و متخصصان صنعت کفش ایران نيز در اين جشنواره ابراز داشت: در پنج ماه گذشته امسال، 44 میلیون دلار صادرات کفش از کشور صورت گرفته است.

وي افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال، از نظر ارزشی شش درصد کاهش و از نظر وزنی، شش درصد افزایش یافته است.

رییس هیات مدیره انجمن صنایع کفش ماشینی قم نیز گفت: سال گذشته 46 میلیون دلار کفش از گمرکات این استان به کشورهای مختلف صادر شده است.

ابوالفضل فرهانی خاطرنشان کرد: کشورهای عراق، آسیای میانه، افغانستان، ازبکستان، تاجیکستان، عربستان و آفریقا بازار هدف صادرات کفش استان قم هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته برای چهارمین سال پیاپی صادرات کفش کالای اول صادراتی استان شناخته شده است، اضافه کرد: استان قم با تولید 100 میلیون جفت انواع کفش ماشینی در سال، به طور میانگین 70 درصد کفش ماشینی کشور را تولید می کند.

فرهانی با اشاره به سابقه 50 ساله تولید کفش در استان، گفت: هم اکنون 200 واحد صنعتی کفش و بیش از 100 واحد تامین کننده مواد اولیه کفش در قم فعال می باشد.

عادل ربیعی عامل توسعه خوشه کفش استان قم هم با ارائه گزارشي از آخرين اقدامات خوشه كفش قم گفت: تشکیل و تقویت فعالیت ها و شبکه های گروهی، حضور موثر و واقعی در بازارهای هدف صادراتی و توسعه و مدیریت برند مشترک از راه کارهای توسعه صادرات در صنعت کفش است.

ربیعی افزود: برگزاری دوره های آموزشی مدیریت برند، آشنایی با قوانین مالیاتی، ایجاد و راه اندازی آزمایشگاه تخصصی صنعت کفش، مطالعات بازار در کشورهای هدف صادراتی از دیگر برنامه های خوشه کفش استان می باشد.

وی با بیان اینکه مطالعه و بررسی ایجاد شهرک تخصصی صنعت کفش از دیگر برنامه ها است، اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی شهرک کفش برخی مشکلات واحدهای صنعتی کفش برطرف شود.

دومین جشنواره استانی صنعت کفش ماشینی استان قم با محوریت بررسی راه کارهای توسعه صادرات کفش استان و با همکاری انجمن کفش و دفتر توسعه خوشه و شرکت شهرک های صنعتی قم برگزار شد.

تجلیل از پیشکسوتان، کارآفرینان و صادرکنندگان نمونه صنعت کفش استان قم، جلسه پرسش و پاسخ با مسوولان صنعتی استان و برگزاری سومین نشست هم اندیشی خوشه های کفش کشور با حضور فعالان خوشه های کفش قم، تبریز، مشهد، تهران و اصفهان نیز از برنامه های این جشنواره بود.

در این مراسم از آقایان رضا صادق زاده کفاش و محمد حسین راستی مديران کارخانه های کفش صادقی و راستی به عنوان پیشکسوت صنعت کفش قم، سید علی مکتبی مدير کارخانه کفش ویلانوبه عنوان صادرکننده نمونه قم، مجید چینی ساز مدير کارخانه آی سودا سالار به عنوان کارآفرین نمونه در صنعت کفش قم، حاج حسين ملا آقاجاني مديرکارخانه کفش شهپر به عنوان تولید کننده نمونه کشوری، علی لشکری رئیس هیئت مدیره جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش کشور، مصطفی کرمانی عضو هيئت مديره اتحادیه صادرکنندگان کفش قم و آقایان عادل ربیعی و امیر ولی از دفتر توسعه خوشه کفش قم تجلیل شد.

 

 

 

 

 

     

 

  تمام حقوق این سایت متعلق است به تولیدی کفش صادقی قم   طراحی سایت توسط  شرکت تکنوکبی