دومين جشنواره صنعت کفش ماشینی در قم

خوشه  های کفش قم

اولین محموله کنسرسیوم صادراتی خوشه کفش قم به آسیای میانه ارسال شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اولین محموله کنسرسیوم صادراتی خوشه کفش قم به آسیای میانه ارسال شد

قم - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم اعلام کرد:با برنامه ریزی و بازار شناسی اولین محموله کفش و دمپایی کنسرسیوم صادراتی کفش استان به آسیای میانه ارسال شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی قم، (جعفر فرشچی ) روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: 

در راستای توسعه خوشه کفش قم و پس از پایان مطالعات شناختی جهت عملیاتی نمودن برنامه های پیش بینی شده، ایجاد شبکه هایی متشکل از ذینفعان خوشه جهت تامین منافع مشترک و حل مشکلات اصلی خوشه به ویژه در حوزه توسعه بازار و مدیریت صادرات ضروری به نظر می رسید.

وی اضافه کرد: با هماهنگی انجمن صنایع کفش ماشینی استان 25 واحد که از نظر روحیه کار گروهی و نیز کیفیت و تنوع محصولات در سطح خوبی قرار داشتند انتخاب و در نهایت هشت واحد برتر آنها جهت تشکیل هسته اولیه این کنسرسیوم معرفی شدند.

فرشچی با اشاره به فعالیت های یکساله این کنسرسیوم و حمایت های شرکت شهرک های صنعتی استان و اقدامات دفتر توسعه خوشه جهت شکل گیری آن، ارسال اولین محموله کنسرسیوم صادراتی کفش قم را حاصل مطالعه یکساله بازار کفش آسیای میانه توسط دفتر توسعه و کنسرسیوم دانست.

وی افزود: این کنسرسیوم که از هشت واحد تولیدی کفش و دمپایی استان تشکیل شده است فعالیت خود را بر روی مطالعه هدفمند و توسعه بازارهای صادراتی پایپوش استان متمرکز کرده است.

وی با بیان اینکه حجم این ارسال حدود هشت هزار جفت انواع کفش ماشینی است تاکید کرد: تولیدکنندگان قمی مصمم هستند ضمن ارسال اولین محموله به شکل مشترک و در قالب کنسرسیوم با بررسی دقیق تر بازار پایپوش آسیای میانه، ایجاد یک نمایندگی فروش محصولات صنعت کفش استان در آسیای میانه را ارزیابی کنند.

فرشچی در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین ضرورت توجه به مسئله مهم برندسازی تصریح کرد: یکی از برنامه های آتی این کنسرسیوم ایجاد برند مشترک و ثبت آن در آسیای میانه می باشد.

وی خاطر نشان ساخت: به زودی اعضای این کنسرسیوم با حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان سفری به آسیای میانه خواهند داشت تا با دریافت بازخورد از فروش محصولات ارسالی و بررسی شرایط جهت افزایش حجم صادرات اقداماتی نظیر ایجاد نمایندگی، ثبت برند را عملیاتی نمایند.
 

 

 

 

 

 

     

 

  تمام حقوق این سایت متعلق است به تولیدی کفش صادقی قم   طراحی سایت توسط  شرکت تکنوکبی